Home › Ceny mieszkań we Wrocławiu

Ceny mieszkań we Wrocławiu

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, sytuacja na rynku lokali we Wrocławiu skrajnie się zmienił.

Około orientacyjnie 5 lat temu byliśmy w stanie kupić kolejne siedliska w tym mieście za całkiem przyzwoitą kwotę. Niestety, teraz ceny nowych mieszkań we Wrocławiu są podobne do tych, które przykładowo obowiązują w stolicy Polski lub na Pomorzu. Z jakiego powodu tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Powodem wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku lokali, którego skutkiem jest budowa nowych nieruchomości, zostaje na ogół spora migracja do stolicy Dolnego Śląska. Pozytywna ewentualność ekonomiczna tego regionu, a także stale poprawiające się warunki pracy, przyciągają so siebie sporo ludzi którzy chcą poprawić stan swojego bytowania. Największym rozrostem charakteryzuje się dziedzina IT i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najchętniej poszukiwani. Efektem napływu świeżych mieszkańców mieściny jest znacząco ogromny popyt na lokale mieszkalne.

z tego powodu deweloperzy decydują się ulokowanie inwestycji na obszarze całego Wrocławia.

Sporą powodzeniem cieszą się Krzyki czy Grabiszyn.

Jednakże odnajdują się zainteresowani drogich lokali, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki.

Drugim powodem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych ludzi do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez konkurencyjność uczelni, które przyciągają do się studentów nawet z najdalszych krańców Polski. W związku z tym wynajmujący mieszkań mają możliwość pozwolić sobie na narzucanie dużych stałych opłat. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego pokoju wynosi około 800 złotych za miesiąc..


Zobacz:
Instalator z Poznania lub okolic?
Jak szybko schudnąć bez efektu jojo
Już teraz wybierz apartament w góach!
Zaplanuj swój pierwszy lot samolotem
By | on Friday, May 5 2017 08:11