Home › Tanie podróżowanie poza czasem wakacyjnym

Tanie podróżowanie poza czasem wakacyjnym

Obecnie żyjący Polacy mają szansę zobaczyć niemalże każdy zakątek świata, a co najistotniejsze, nie dotyczy tojedynie najbogatszych mieszkańców. Odkąd niedrogie linie samolotowe zagościły u nas, możemy niedrogo latać na terenie Europy oraz dalej. Oczywiście, aby odszukać najlepsze promocje musimy wiedzieć jak szukać, oraz decydować się na podróż w dogodnym terminie. W zależności od kraju, który chcemy zwiedzić, inny miesiąc będzie najciekawszy w kwestii pogody. Lecz wtenczas, ceny za nocleg lub samolot będą znacznie droższe, gdyż najwięcej podróżnych wówczas nadciąga.

Dobrym przykładem jest Izrael – w trakcie naszej wiosny temperatura tam jest idealna, bez deszczu i męczących upałów.

Jeśli jednak pragniesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty spotkasz jesienią. Co prawda podziwianie Ziemi Świętej może być zakłócane przez deszcz, ale mimo to temperatura jest znacznie wyższa niż w Polsce. Także Barcelona, jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez Polaków, może być tania. Lotniczy bilet w najpopularniejszym sezonie letnim kosztuje nawet 1000 złotych w dwie strony. Cena ta jednak znacznie się zmniejsza w sezonie jesiennym, kiedy to możemy się tam udać już za 100 złotych.

A Barcelona posiada łagodniejszy klimat, także w listopadzie zaznamy tam dużo słońca. Dodatkowo bez upałów zwiedzanie będzie przyjemniejsze. Także osoby pragnące zwiedzić USA muszą wziąć pod uwagę sezon. Do Los Angeles, legendarnego miejska, dobrze udać się w styczniu, wtedy to transfer bezpośredni z Berlina kosztuje mniej, niż transfer do Nowego Jorku w lipcu lub we wrześniu. Wiele osób z naszego kraju, które chcą zobaczyć Kalifornię ochoczo rezerwują ten termin, bowiem jest to okres spokojniejszy, z mniejszą liczbą turystów. Jeżeli turystyka to dla ciebie coś więcej, niż opalanie się na plaży, latanie poza gorącym sezonem musi cię zainteresować.

Gdyż popularne miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najchętniej odwiedzane są w miesiącach gorących, co znacznie zawyża cenę lotów.

Dlatego warto zobaczyć te miejsca w chłodniejszych okresach, wtedy na spokojnie wszystko zwiedzimy..


By | on Monday, April 24 2017 15:39