Home › Utrzymanie podnośnika koszwego w odpowiednim stanie

Utrzymanie podnośnika koszwego w odpowiednim stanie

W każdej firmie produkcyjnej lub przemysłowej, a także w określonych firmach usługowych, znajduje się szerokie zastosowanie dla podnośników koszowych.

Najbardziej podstawowe z tych urządzeń, jak podnośniki towarowe i osobowe, nie wymagają wielkich kosztów ani nakładów, zarówno na etapie zakupu jak i późniejszej eksploatacji.

Z punktu widzenia przedsiębiorstwa utrzymanie podnośników w odpowiednim stanie technicznym jest kluczowe nie tylko z punktu widzenia odbiorów prowadzonych rok rocznie przez Urząd Dozoru Technicznego.

Podnośniki, podobnie jak windy czy żurawie, to urządzenia rejestrowane i kontrolowane przez UDT, dlatego do każdego egzemplarzu raz w roku przyjeżdża Inspektor Urzędu, którego zadaniem jest skontrolowanie podnośnika i wystawienie pozwolenia na jego użytkowanie przez kolejny rok.

Z tego tytułu podnośniki stosowane w zakładach czy warsztatach, są przeważnie utrzymane w bardzo dobrym lub dostatecznym stanie technicznym, pozwalającym na ich bezpieczne i skuteczne wykorzystywanie przez pracowników.

Odpowiednie konserwowanie, regularne przeglądy, smarowanie, a także stosowanie urządzenia zgodnie z procedurami i zasadami opracowanymi przez projektantów – to główne czynniki, o których należy pamiętać przy wykorzystywaniu podnośników w firmie. W przeciwnym razie, koszty napraw serwisowych i przeglądów pogwarancyjnych będą zdecydowanie większe, aniżeli koszty odpowiedniego utrzymania i prawidłowej eksploatacji sprzętu.

Firmy szukające oszczędności w postaci mniejszych wydatków na utrzymanie linii produkcyjnej czy technologicznej, przeważnie po czasie wydają więcej na naprawę awarii i usterek, czy to w podnośnikach czy innych urządzeniach hydraulicznych i mechanicznych.

Dobrym pomysłem może być wynajęcie podnośnika, albowiem w ramach takiej umowy dzierżawy/leasingu maszyny przeważnie można uzyskać gwarancje serwisowe, przeglądy, wymianę olejów, podzespołów itp.

---
podnosnikwroclaw.pl – podnośniki koszowe Wrocław

Adres: Grota Roweckiego 27, 52-219 Wrocław

Telefon: +48 795 844 842

Godziny otwarcia: 24/7

By | on Friday, November 17 2017 14:22