Home › W trakcie ciąży trzeba dobrze się odżywiać

W trakcie ciąży trzeba dobrze się odżywiać

Ciąża wymaga przygotowań – dbałość o organizm jest nieodzowna. Kobieta planująca zajście w ciążę powinna wybrać właściwą dietę, być aktywna fizycznie i żyć ekologicznie.

Regularne badania krwi są istotne. Suplementacja witamin i minerałów również jest niezbędna.

Jeśli kobieta jest zbyt okrągła to powinna pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej przed zajściem w ciążę.

Jak ciężarna powinna się odżywiać? Dieta powinna być urozmaicona, raz w tygodniu należy spożyć rybę, raz-dwa razy w tygodniu konieczna jest potrawa mięsna, a dwa razy w tygodniutrzeba zjeść rośliny strączkowe.

Warzywa, produkty zbożowe, owoce, nabiał i produkty są konieczne w diecie.

Każdemu daniu powinno towarzyszyć warzywo lub sałatka – jest to generalna zasada.

Poza tym kobieta planująca ciążę musi jeść trzy-cztery posiłki codziennie w odstępach czasowych co trzy-cztery godziny. Wtedy nie będzie głodna, uchroni się przed słodkimi, szkodliwymi daniami i ureguluje funkcjonowanie organizmu.

Umiarkowanie jest ważnym przykazaniem – należy limitować ilość soli i spożywać małe porcje, tłuszcz nie powinien być dominującym elementem potraw, podobnie jak cukier.

Należy unikać glukozy, sacharozy, kwasów tłuszczowych. Kobieta planująca ciążę powinna wypijać 1,5-2 litrów wody mineralnej. Co należy suplementować? Kobieta zamierzająca zajść w ciążę musi suplementować kwas foliowy, czyli zażywać go regularnie.

Nadmiar witaminy A jest szkodliwy – pochodzi ona z pokarmów zwierzęcych oraz karotenów. Nadmiar witaminy A jest szkodliwy, a jej niedobór przekłada się na komplikacje z byciem w odmiennym stanie. Witamina D jest bardzo istotna, bo odpowiada ona za mocne kości oraz tzw. gospodarkę wapniowo-fosforanową. Zasoby kwasów omega-3 również są konieczne. Mają one wpływ na układ nerwowy oraz oczy dziecka, a co najważniejsze – wspierają układ immunologiczny.

Kwasy omega 3 znaleźć można w rybach morskich, owocach morza, oleju lnianym.

Ciąża to czas szczególny i tak należy go traktować..
By | on Tuesday, April 25 2017 22:06