Home › Wykorzystanie podnośników koszowych w branży filmowej

Wykorzystanie podnośników koszowych w branży filmowej

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami naśladującymi scenariuszową rzeczywistość. Od czasu do czasu w brukowcach pokazują się zdjęcia z nagrywania scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże produkcja filmu jest o wiele bardziej skomplikowanym interesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego kwestii technicznych. Bez specjalistycznego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji często wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokości.

Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Sprzętem, który ułatwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia znacząco ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego uprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Często okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych.

W ostatnim czasie kręcąc jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..


<< Poprzedni
Następny >>
By | on Sunday, May 21 2017 20:58